Dołącz do czytelników
Brak wyników

Polecamy

9 grudnia 2019

„Koloratorium” uczy i bawi – nowe zadania i nagrody dla szkół!

0 284

Nauka wzbogacona o elementy zabawy jest dla uczniów dużo bardziej interesująca. A gdy towarzyszą jej jeszcze ciekawe zagadki – efekt murowany! Który z młodych odkrywców nie chciałby się wcielić w rolę detektywa? Doskonałą szansą ku temu jest udział w najnowszej edycji „Koloratorium”. W ramach przygotowanego przez FFiL Śnieżka SA programu społecznego szkoły podstawowe z całej Polski mogą zdobyć profesjonalnie wyposażone laboratoria biologiczno-chemiczne. Tym razem tematyka zadań konkursowych utrzymana jest w detektywistycznym klimacie. Zapraszamy do gry!

Ogromna ciekawość świata to u najmłodszych rzecz naturalna. W odkrywaniu i zrozumieniu najbliższego otoczenia oraz odpowiedzi na trudne pytania pomaga wiedza z zakresu chemii i biologii. Te fascynujące nauki, przy wsparciu ze strony pedagogów, mogą rozbudzać kreatywność uczniów, służąc również do rozwiązywania interesujących zagadek oraz tajemnic.

POLECAMY

Kolorowe laboratoria dla młodych odkrywców

Naukę z zabawą w wyjątkowy sposób łączy ogólnopolski program społeczny „Koloratorium” – stworzony przez Śnieżkę z myślą o uczniach szkół podstawowych i wsparciu nauczycieli, którzy na co dzień przekazują wiedzę dzieciom. Nowa odsłona akcji to jeszcze bardziej inspirujące zadania konkursowe – dzięki zaangażowaniu w projekt, najmłodsi mogą, niczym Sherlock Holmes, badać z lupą otaczający świat, zaś pedagodzy zyskują inspirujące materiały dydaktyczne. Wszystkie uczestniczące w programie placówki mają szansę na zdobycie nowoczesnych, profesjonalnie wyposażonych pracowni biologiczno-chemicznych.

W „Koloratorium” mogą wziąć udział publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe z miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców, rejestrując się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: www.koloratorium.pl Na konkurs składają się dwa etapy: eliminacyjny i finałowy. W pierwszym z nich uczniowie oraz nauczyciele zdobywają punkty za najróżniejsze aktywności wskazane w regulaminie, np. przeprowadzenie „Lekcji z Koloratorium”. Zaangażowanie w działania przekłada się na miejsce szkoły w rankingu, a ono z kolei jest furtką do rundy finałowej. Społeczności szkolne, które zakwalifikują się do finału staną przed zadaniem stworzenia krótkiego filmu w oparciu o temat zaproponowany przez organizatorów.  O atrakcyjne nagrody oraz dodatkowe punkty dla swoich placówek mogą również powalczyć uczniowie,  w ramach specjalnie przygotowanego dla nich konkursu indywidualnego. Wyniki najnowszej odsłony „Koloratorium” zostaną ogłoszone w pierwszych dniach czerwca 2020 roku.

Dziesięć najbardziej kreatywnych i zaangażowanych w realizację zadań konkursowych szkół z całej Polski otrzyma profesjonalne wyposażenie minilaboratoriów wraz z umeblowaniem, produkty Śnieżki na remont pracowni oraz wiele innych, ciekawych nagród.

Inspirujące lekcje z „Koloratorium” wsparc...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy