Dołącz do czytelników
Brak wyników

Artykuł gościnny

6 grudnia 2018

Kolorowe laboratoria dla polskich szkół. Ruszyła II edycja programu społecznego „Koloratorium”!

280

Szkolne laboratorium to miejsce, w którym mogą dziać się rzeczy niezwykłe. Przewodnikami w tej fascynującej podróży są zawsze nauczyciele. Zarówno pracując z podręcznikiem, jak i tworząc ciekawe eksperymenty otwierają uczniów na świat nauki. Aby wesprzeć nauczycieli w ich codziennej pracy, FFiL Śnieżka SA – czołowy producent farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – przygotowała program społeczny „Koloratorium”.

Dzięki uczestnictwie w „Koloratorium”, szkoły podstawowe z całej Polski mogą zamienić swoje pracownie biologiczno-chemiczne w kolorowe sale z profesjonalnym wyposażeniem. 15 listopada 2018 roku rozpoczęła się ogólnopolska edycja programu, którego celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania otaczającego ich środowiska i inspirowanie do dalszych eksperymentów poprzez zapewnienie lepszych warunków do zdobywania wiedzy z zakresu chemii czy biologii.

Jak dołączyć do akcji?

W programie mogą wziąć udział szkoły podstawowe z miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców. Aby przystąpić do projektu, wystarczy do 31 grudnia br. założyć profil placówki na platformie koloratorium.pl. Przez cały okres trwania pierwszego etapu akcji, do 22 marca 2019 roku, za wskazane w regulaminie aktywności, zarówno szkoły, jak i uczniowie, mogą zdobywać punkty zliczające się do wspólnej puli. 30 szkół z największą ilością punktów przejdzie do finałowego, drugiego etapu programu, a zwyciężą te, które najlepiej wykonają zadanie finałowe. Wyniki zostaną ogłoszone w maju 2019 roku. Na uczniów, którzy w konkursie indywidualnym najlepiej wykonają kreatywne zadania, np. przygotują pracę plastyczną przedstawiającą pierwiastek w formie superbohatera, również czekają atrakcyjne nagrody.

Pilotażowa edycja „Koloratorium” odbyła się w roku szkolnym 2017/2018 na terenie województwa podkarpackiego. W ścisłym finale znalazło się wówczas 13 szkół z regionu, z których wybrano trzy zwycięskie placówki, gdzie powstały mini laboratoria Śnieżki. Duże zainteresowanie projektem wśród uczniów i nauczycieli zaowocowały jego kontynuacją. Teraz, dzięki współpracy, kreatywności i zaangażowaniu nauczycieli oraz ich podopiecznych, aż 11 zwycięskich szkół z całej Polski otrzyma profesjonalne wyposażenie mini laboratoriów, produkty Śnieżki na remont pracowni oraz wiele innych, ciekawych nagród. Nowoczesne sprzęty i pomoce naukowe umożliwią uczniom już na wczesnym etapie edukacji zagłębienie się w świat nauki oraz poznanie biologii i chemii nie tylko z ...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy